Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 10:49
Przeczytaj!
Reklama

AKTUALNOŚCI

ENERGIĘ MAMY WE KRWI! KOLEJNA AKCJA HONOROWEGO KRWIODAWSTWA W ELEKTROWNI KOZIENICE ZA NAMI
ENERGIĘ MAMY WE KRWI! KOLEJNA AKCJA HONOROWEGO KRWIODAWSTWA W ELEKTROWNI KOZIENICE ZA NAMI
Ponad 20 litrów krwi oddali w piątek, 26 marca, w Elektrowni Kozienice honorowi krwiodawcy. Była to już druga akcja zorganizowana w tym roku w ramach programu "Energię mamy we krwi", w który zaangażowana jest cała Grupa Enea. 02.04.2021 09:18
Zaskakujące odkrycie na terenie Ziemi Kozienickiej
Zaskakujące odkrycie na terenie Ziemi Kozienickiej
Okazuje się, że nie tylko grodem Sieciecha Ziemia Kozienicka stoi! Prace przy przygotowaniu fundamentów pod budowę domu w jednej z miejscowości powiatu kozienickiego odsłoniły nadzwyczajne znalezisko! 01.04.2021 09:17    1
Kozienicki Dom Kultury promuje nową antologię w Internecie
Kozienicki Dom Kultury promuje nową antologię w Internecie
„#13” to tytuł najnowszej antologii poezji, w której znalazły się m.in. wiersze poetów z Grupy Poetyckiej „Erato” z Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. W niedzielę, 28 marca, w sieci ukazał się specjalny materiał wideo promujący tę publikację. 29.03.2021 18:12
Nowe linie kozienickiego METROBUSA
Nowe linie kozienickiego METROBUSA
Od 1 kwietnia 2021 roku nastąpią zmiany w kursowaniu kozienickiego METROBUSA. Wychodząc naprzeciw potrzebom lokalnej społeczności, staraniem Burmistrza Gminy Kozienice – Piotra Kozłowskiego do istniejącej już linii m. Kozienice, utworzone zostały cztery nowe linie autobusowe w kierunku m. Aleksandrówka, m. Janików, m. Łuczynów i m. Przewóz. Trasy powstały w uzgodnieniu z sołtysami miejscowości, które wykazywały potrzebę rozszerzenia transportu publicznego o ich sołectwa. Dzięki temu nowopowstałe linie swoim zasięgiem obejmować będą takie miejscowości jak: Majdany, Opatkowice, Janików Folwark, Rudę, Śmietanki, Janów, Cudów, Wymysłów i Wójtostwo. 25.03.2021 15:45
Tragiczny wypadek na DK79
Tragiczny wypadek na DK79
Do tragicznego wypadku z udziałem samochodu osobowego Dacia Duster i ciężarówki doszło dziś przed godziną 13.30 na DK79, na wysokości stacji benzynowej w pobliżu restauracji Texas. 24.03.2021 15:27
Szklarnie w Ryczywole – blisko, coraz bliżej...
Szklarnie w Ryczywole – blisko, coraz bliżej...
W środę 24 marca, w Urzędzie Miejskim w Kozienicach odbyło się spotkanie Burmistrza Gminy Kozienice Piotra Kozłowskiego z Prezesem firmy Citronex, właścicielem firmy Polskie pomidory S.A. Arturem Toronowskim i jego współpracownikami bezpośrednio zaangażowanymi w inwestycję prowadzoną na terenie Gminy Kozienice. 24.03.2021 11:12
Wygraj Sukces – Kozienicki Dom Kultury zaprasza na eliminacje do prestiżowego konkurs
Wygraj Sukces – Kozienicki Dom Kultury zaprasza na eliminacje do prestiżowego konkurs
Młodzi wokaliści stają przed kolejną szansą na to, by zabłysnąć w świecie muzyki. Przed nami bowiem kolejna odsłona konkursu „Wygraj Sukces”, a Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka tradycyjnie jest jednym z organizatorów kwalifikacji tej prestiżowej imprezy. 19.03.2021 18:10
INFORMACJA O BIEŻĄCEJ SYTUACJI  w SP ZZOZ w KOZIENICACH
INFORMACJA O BIEŻĄCEJ SYTUACJI w SP ZZOZ w KOZIENICACH
Na dzień 18 marca 2021 roku w oddziałach szpitalnych i Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym jest hospitalizowanych 167 pacjentów, w tym 74 z potwierdzonym zakażeniem COVID-19 (7 pacjentów wymagających intensywnego monitorowania funkcji życiowych przy pomocy specjalistycznej aparatury medycznej oraz prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej) a także 3 z podejrzeniem zakażenia Sars-CoV- 18.03.2021 15:13
Kolejna kozienicka inwestycja z dofinansowaniem
Kolejna kozienicka inwestycja z dofinansowaniem
Gmina Kozienice otrzymała ponad 520 000,00 zł dotacji na budowę drogi gminnej w miejscowości Samwodzie. Dotacje przekazał Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w ramach „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”. 17.03.2021 17:22
Cóż to za jubileusz! 100. urodziny Pani Marianny Duszki
Cóż to za jubileusz! 100. urodziny Pani Marianny Duszki
We wtorek, 16 marca miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – 100. urodziny mieszkanki Gminy Kozienice Pani Marianny Duszki. 16.03.2021 15:38    1
Komentarze
Autor komentarza: MS Treść komentarza: #muremzamirkiem Data dodania komentarza: 18.12.2025, 09:10 Źródło komentarza: OKO 24/554 Autor komentarza: multi Treść komentarza: Pan Drapała jest autorem powyzszego artykułu? :) Data dodania komentarza: 24.11.2025, 11:39 Źródło komentarza: MAGNUSZEW. KONIEC CYRKU ? Autor komentarza: MB Treść komentarza: Świetna sprawa! W tych figurkach jest nie tylko kunszt modelarski, ale też duża wiedza z zakresu munduroznawstwa. Gratuluję Autorowi wystawy i Kuratorowi. Właśnie w taki sposób można zainteresować młodzież wojskowością. Data dodania komentarza: 2.08.2025, 10:34 Źródło komentarza: Zaczęło się od „kioskowców”. Rozmowa z Ireneuszem Piecykiem (wersja pełna) + relacja z wernisażu Autor komentarza: anonim Treść komentarza: NO to ciekawe Data dodania komentarza: 4.03.2025, 21:53 Źródło komentarza: GRABÓW NAD PILICĄ: SZKOŁA NIEWESOŁA I RADA NIERADA Autor komentarza: Zdzisław S. Treść komentarza: Czy możecie wydrukować dokładną recepturę okowity z buraków. Jestem zainteresowany starymi smakami , chciałbym odtworzyć taką wódkę . Mogła by być atrakcją Kozienic jako np. Rychtterówka . Pozdrowienia dla pana Marka i całej Redakcji .Czekam na przepis w następnym numerze . Data dodania komentarza: 15.05.2024, 12:58 Źródło komentarza: OKO 9/515 Autor komentarza: Emerytka Treść komentarza: Radni Pionek słusznie obniżyli burmistrzowi Kowalczykowi wynagrodzenie ponieważ niszczyl miasto i dalej to robi. Wystarczy przejechać się po mieście i zobaczyc- dziurawe ulice, miasto brudne, alejka przy ul.JPII w parku trzy lata i beznadziejna i na Błoniach dwa lata i już dziury, wydawał pieniądze podatników na rzeczy zbędne a ważne sprawy ominął, nadzatrudnienie w urzędzie miasta, umarzał podatki koleżkom a od mieszkancow chciał jak najwiekszych podwyżek. Po prostu zniszczył nas mieszkańców i już dawno należało mu obniżyć wynagrodzenie a nie dopiero teraz. Gdyby miał odrobinę honoru to sam powinien odejść. Ale takie osoby nie mają go za grosz tylko dalej są pasożytami. BRAWO RADNI!!!!!! Data dodania komentarza: 9.02.2024, 01:43 Źródło komentarza: OKO 3/509
Reklama
Reklama