Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 13:39
Przeczytaj!
Reklama

AKTUALNOŚCI

Kamil Koksa, kozienicki kompozytor, zawędrował ze swoim utworem... do Katedry Opolskiej
Kamil Koksa, kozienicki kompozytor, zawędrował ze swoim utworem... do Katedry Opolskiej
Miło nam poinformować, że utwór znanego Państwu zapewne Kamila Koksy pt. "Droga do marzeń" został zaprezentowany podczas koncertu w Katedrze Opolskiej - "Muzyczny hołd dla papieża Jana Pawła II".  13.10.2020 13:07
Wybierz kobiety, które zmieniły świat. KDK zaprasza do udziału w plebiscycie
Wybierz kobiety, które zmieniły świat. KDK zaprasza do udziału w plebiscycie
„Wybieramy dziesięć kobiet najbardziej zasłużonych dla świata kultury i nauki” – to nazwa plebiscytu, który został ogłoszony w poniedziałek, 12 października, przez Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka i Grupę nieformalną z I LO im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach. Mieszkańcy Gminy Kozienice mogą wziąć udział w specjalnym głosowaniu, a przy okazji wygrać nagrody. 12.10.2020 19:35
Garbatka-Letnisko: budzące wątpliwości zachowanie zakażonego księdza
Garbatka-Letnisko: budzące wątpliwości zachowanie zakażonego księdza
Garbatka-Letnisko z coraz większą siłą zaczyna odczuwać skutki pandemii koronawirusa. W piątek wieczorem pozytywne wyniki testu na COVID-19 potwierdzono u nauczyciela tamtejszej szkoły podstawowej, a w sobotę okazało się, że zachorowali także obaj księża parafii Nawiedzenia NMP w Garbatce-Letnisko. Tym bardziej dziwić może postawa jednego z nich. 12.10.2020 17:20    6
Koronawirus - rozwój sytuacji w powiecie kozienickim
Koronawirus - rozwój sytuacji w powiecie kozienickim
Sytuacja epidemiologiczna w powiecie kozienickim zmienia się ostatnio dynamicznie i choć nie ma z pewnością powodów do paniki, nie są to niestety zmiany na lepsze. 12.10.2020 17:03
"Oni byli tu pierwsi" - my poszliśmy ich śladem!
"Oni byli tu pierwsi" - my poszliśmy ich śladem!
Pogoda dopisała, organizatorzy dopięli wszystko na ostatni guzik, a powrót surowszych obostrzeń nie odstraszył uczestników - w takich warunkach wczorajsza premiera mobilnej gry miejskiej oraz uroczyste otwarcie stałej wystawy plenerowej pt. ,,Oni byli pierwsi – Grupa Legionów Polskich płk. Z. Zielińskiego w Kozienicach i podczas walk o obronę Państwa Polskiego w 1920 r.” nie mogły się nie udać! 11.10.2020 19:19
UWAGA: INFORMACJA O BIEŻĄCEJ SYTUACJI  w SP ZZOZ w KOZIENICACH
UWAGA: INFORMACJA O BIEŻĄCEJ SYTUACJI w SP ZZOZ w KOZIENICACH
Ważne informacje o związanych z COVID-19 zmianach w funkcjonowaniu kozienickiego szpitala. 09.10.2020 14:46
,,Oni byli pierwsi” – mobilna gra miejska oraz otwarcie stałej wystawy plenerowej już jutro! 
,,Oni byli pierwsi” – mobilna gra miejska oraz otwarcie stałej wystawy plenerowej już jutro! 
Już jutro, tj. 10 października odbędą się dwa wydarzenia mające ożywić i podtrzymać pamięć o czasach walki o Niepodległość i stacjonującej swego czasu w Kozienicach Grupie Legionów Polskich płk. Z. Zielińskiego. 09.10.2020 13:23
Trzeci sezon Cerradu Enei Czarnych Radom z energią od Enei Wytwarzanie
Trzeci sezon Cerradu Enei Czarnych Radom z energią od Enei Wytwarzanie
Kolejny rok zawodnicy klubu siatkarskiego Cerrad Enea Czarni Radom mogą liczyć na zaangażowanie sponsora subtytularnego – Enei. To trzeci sezon z rzędu współpracy Enei Wytwarzanie z „Wojskowymi”, dzięki której drużyna klubu występuje pod nazwą Cerrad Enea Czarni Radom. Siatkarze ze wsparciem Enei Wytwarzanie rozpoczęli zmagania w Plus Lidze w sezonie 2020/2021 03.10.2020 13:50
Rzecz o kobietach niezwykłych. Kozienicki Dom Kultury zaprasza na interesujące spotkanie
Rzecz o kobietach niezwykłych. Kozienicki Dom Kultury zaprasza na interesujące spotkanie
Kobiety i ich rola w rozwój świata to temat przewodni inicjatywy, którą realizuje społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach, w ramach projektu Kozienickiego Domu Kultury „Razem dla kultury w Gminie Kozienice”. Na poniedziałek, 12 października, zaplanowano oficjalną inaugurację inicjatywy, a z tej okazji w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach odbędzie się interesujący wykład. 03.10.2020 08:56
Szkolenie ratownicze dla wolontariuszy Szlachetnej Paczki
Szkolenie ratownicze dla wolontariuszy Szlachetnej Paczki
W niedzielne przedpołudnie 27 września, ratownicy z Grupy Ratowników Przedmedycznych Enei Wytwarzanie przeprowadzili dla grupy wolontariuszy Szlachetnej Paczki rejonu Kozienice szkolenie z zakresu  ratownictwa przedmedycznego. 27.09.2020 15:28
Komentarze
Autor komentarza: MS Treść komentarza: #muremzamirkiem Data dodania komentarza: 18.12.2025, 09:10 Źródło komentarza: OKO 24/554 Autor komentarza: multi Treść komentarza: Pan Drapała jest autorem powyzszego artykułu? :) Data dodania komentarza: 24.11.2025, 11:39 Źródło komentarza: MAGNUSZEW. KONIEC CYRKU ? Autor komentarza: MB Treść komentarza: Świetna sprawa! W tych figurkach jest nie tylko kunszt modelarski, ale też duża wiedza z zakresu munduroznawstwa. Gratuluję Autorowi wystawy i Kuratorowi. Właśnie w taki sposób można zainteresować młodzież wojskowością. Data dodania komentarza: 2.08.2025, 10:34 Źródło komentarza: Zaczęło się od „kioskowców”. Rozmowa z Ireneuszem Piecykiem (wersja pełna) + relacja z wernisażu Autor komentarza: anonim Treść komentarza: NO to ciekawe Data dodania komentarza: 4.03.2025, 21:53 Źródło komentarza: GRABÓW NAD PILICĄ: SZKOŁA NIEWESOŁA I RADA NIERADA Autor komentarza: Zdzisław S. Treść komentarza: Czy możecie wydrukować dokładną recepturę okowity z buraków. Jestem zainteresowany starymi smakami , chciałbym odtworzyć taką wódkę . Mogła by być atrakcją Kozienic jako np. Rychtterówka . Pozdrowienia dla pana Marka i całej Redakcji .Czekam na przepis w następnym numerze . Data dodania komentarza: 15.05.2024, 12:58 Źródło komentarza: OKO 9/515 Autor komentarza: Emerytka Treść komentarza: Radni Pionek słusznie obniżyli burmistrzowi Kowalczykowi wynagrodzenie ponieważ niszczyl miasto i dalej to robi. Wystarczy przejechać się po mieście i zobaczyc- dziurawe ulice, miasto brudne, alejka przy ul.JPII w parku trzy lata i beznadziejna i na Błoniach dwa lata i już dziury, wydawał pieniądze podatników na rzeczy zbędne a ważne sprawy ominął, nadzatrudnienie w urzędzie miasta, umarzał podatki koleżkom a od mieszkancow chciał jak najwiekszych podwyżek. Po prostu zniszczył nas mieszkańców i już dawno należało mu obniżyć wynagrodzenie a nie dopiero teraz. Gdyby miał odrobinę honoru to sam powinien odejść. Ale takie osoby nie mają go za grosz tylko dalej są pasożytami. BRAWO RADNI!!!!!! Data dodania komentarza: 9.02.2024, 01:43 Źródło komentarza: OKO 3/509
Reklama
Reklama