Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 23:05
Przeczytaj!
Reklama

REGION

Powiat Radomski pozytywnie się zmienił
Powiat Radomski pozytywnie się zmienił
Dużo pozytywnych zmian zaszło w ostatnich latach w Powiecie Radomskim. Nowy szpital powiatowy i hala sportowa w Pionkach, blisko ćwierć tysiąca kilometrów nowych dróg powiatowych, rozwój szkół średnich, czy stworzenie placówki dla osób chorych i niepełnosprawnych... 22.02.2024 15:09
Czy w kosmosie noszą kapelusze?
Czy w kosmosie noszą kapelusze?
By poczuć się jak astronom, wystarczy podnieść głowę i spojrzeć w niebo. Jak wyglądają najbardziej znane gwiazdozbiory? Gdzie ich szukać? Czy warto? Jest okazja, by się przekonać! Rozpoczął się rok szkolny więc Planetobus z Centrum Nauki Kopernik z mobilnym planetarium na pokładzie znów przemierza Polskę wszerz i wzdłuż, by spotkać się z uczniami. I tak 9 i 10 lutego pojawi się w Publicznej Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Głowaczowie w powiecie kozienickim. 07.02.2023 14:35
UROKI ZIMOWEJ PORY (wersja pełna)
UROKI ZIMOWEJ PORY (wersja pełna)
Czyli wywiad przeprowadzony przez Tygodnik OKO z Arturem Mazurem, zastępcą nadleśniczego ds. ochrony lasu, stanu posiadania i komunikacji społecznej i tym samym rzecznikiem prasowym, a propos tego, co ciekawego Puszcza Kozienicka oferuje nam o tej porze roku. Poniższy tekst stanowi wersję pełną, poszerzoną względem skróconej, jaka ukazała się w numerze 2/2023 Tygodnika OKO. 28.01.2023 15:44
POŁĄCZYŁA ICH PUSZCZA
POŁĄCZYŁA ICH PUSZCZA
We wrześniu tego roku opublikowaliśmy ciekawy, przygotowany dla portalu Turystyczne Kozienice wywiad z Łukaszem Boryczką, poświęcony jego pasji fotografowania dzikich mieszkańców Puszczy Kozienickiej. Ku naszemu miłemu zaskoczeniu okazało się, że takich zapaleńców nie tylko jest więcej, ale też niektórzy z nich (w tym bohater tamtego wywiadu) podjęli kroki w kierunku współpracy i zrobienia czegoś wspólnie, tworząc leśną grupę twórczą Ostępowa. Poniżej znajdziecie Państwo wywiad z inicjatorem jej powstania, Wojciechem Stawarzem, informacje przygotowane przez samą grupę... oraz zaproszenie, by do niej dołączyć! 09.12.2022 16:58
UWAGA POŻARY – APEL O OSTROŻNOŚĆ W LASACH
UWAGA POŻARY – APEL O OSTROŻNOŚĆ W LASACH
Sytuacja w ochronie przeciwpożarowej lasów ze względu na upały i suszę jest bardzo poważna. Bardzo wysoka temperatura sprzyja pożarom. Leśnicy wciąż ostrzegają i apelują o rozwagę i ostrożność. 01.07.2022 10:24
Wędrówka z Eneą po Puszczy Kozienickiej
Wędrówka z Eneą po Puszczy Kozienickiej
Blisko czterdziestu pracowników, a także członków ich rodzin, emerytów i sympatyków Enei Wytwarzanie wzięło udział w rajdzie pieszym po Puszczy Kozienickiej. Opinia uczestników była zgodna, że była to wspaniała lekcja przyrody i historii. 07.06.2022 17:05
Akcja „Majówka 22” – bezpiecznie dla lasu i korzystających z lasu
Akcja „Majówka 22” – bezpiecznie dla lasu i korzystających z lasu
Podczas majówki leśnicy szczególnie zadbają o ochronę terenów leśnych przed szkodnictwem oraz o bezpieczeństwo korzystających z lasu prowadząc do 9 maja celową akcję „Majówka 22”. 02.05.2022 14:15
DLA SIEBIE, DLA RÓWIEŚNIKÓW, DLA WSZYSTKICH
DLA SIEBIE, DLA RÓWIEŚNIKÓW, DLA WSZYSTKICH
Numer 8/2022 rozpoczęliśmy akcentem optymistycznym, a mianowicie żywym, dobitnym i elokwentnym dowodem na to, że ta dzisiejsza młodzież, o której wzmianki tradycja nakazuje poprzedzać fatalistycznym westchnieniem, nie tylko chce i potrafi oderwać się od Internetu, ale także ma chęci, siły i zdolności, by zrobić coś dobrego zarówno dla siebie i swoich rówieśników, jak i dla całej lokalnej społeczności. O działalności magnuszewskiego stowarzyszenia “Plecionka”rozmawialiśmy z jej prezesem, Andrzejem Romanowskim oraz jego młodymi współpracownikami, Julią Krześniak i Szymonem Witkowskim. Zapraszamy do lektury! 22.04.2022 12:33
Kwatery dla uchodźców z Ukrainy - czy nasze gminy faktycznie "nic nie robią"?
Kwatery dla uchodźców z Ukrainy - czy nasze gminy faktycznie "nic nie robią"?
Tym krótkim wpisem odnosimy się do kierowanych do nas przez Czytelników pytań oraz komentarzy w mediach społecznościowych, w których zadawane są pytania o to, co gminy powiatu kozienickiego robią i czy robią cokolwiek w ogóle w kwestii zapewnienia uchodźcom z ogarniętej rosyjską agresją Ukrainy zakwaterowania. 28.02.2022 15:41
Z ROZNISZEWA DO OBLĘGORKA
Z ROZNISZEWA DO OBLĘGORKA
Wydaje się czasem, jakby historia składała się przede wszystkim z losów postaci wielkiego formatu, dla których tłem jedynie są perypetie ludzi “zwykłych”, tworzących - z punktu widzenia historyka - mniej lub bardziej anonimową masę. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy to właśnie wola, decyzje i działania tych “anonimowych” dają nam możliwość obcowania z pamięcią o “wielkich” - i tak właśnie stało się, gdy losy Henryka Sienkiewicza splotły się losami urodzonej w Rozniszewie (obecnie gm. Magnuszew) Marii Luty. 14.02.2022 10:57    1
Komentarze
Autor komentarza: MS Treść komentarza: #muremzamirkiem Data dodania komentarza: 18.12.2025, 09:10 Źródło komentarza: OKO 24/554 Autor komentarza: multi Treść komentarza: Pan Drapała jest autorem powyzszego artykułu? :) Data dodania komentarza: 24.11.2025, 11:39 Źródło komentarza: MAGNUSZEW. KONIEC CYRKU ? Autor komentarza: MB Treść komentarza: Świetna sprawa! W tych figurkach jest nie tylko kunszt modelarski, ale też duża wiedza z zakresu munduroznawstwa. Gratuluję Autorowi wystawy i Kuratorowi. Właśnie w taki sposób można zainteresować młodzież wojskowością. Data dodania komentarza: 2.08.2025, 10:34 Źródło komentarza: Zaczęło się od „kioskowców”. Rozmowa z Ireneuszem Piecykiem (wersja pełna) + relacja z wernisażu Autor komentarza: anonim Treść komentarza: NO to ciekawe Data dodania komentarza: 4.03.2025, 21:53 Źródło komentarza: GRABÓW NAD PILICĄ: SZKOŁA NIEWESOŁA I RADA NIERADA Autor komentarza: Zdzisław S. Treść komentarza: Czy możecie wydrukować dokładną recepturę okowity z buraków. Jestem zainteresowany starymi smakami , chciałbym odtworzyć taką wódkę . Mogła by być atrakcją Kozienic jako np. Rychtterówka . Pozdrowienia dla pana Marka i całej Redakcji .Czekam na przepis w następnym numerze . Data dodania komentarza: 15.05.2024, 12:58 Źródło komentarza: OKO 9/515 Autor komentarza: Emerytka Treść komentarza: Radni Pionek słusznie obniżyli burmistrzowi Kowalczykowi wynagrodzenie ponieważ niszczyl miasto i dalej to robi. Wystarczy przejechać się po mieście i zobaczyc- dziurawe ulice, miasto brudne, alejka przy ul.JPII w parku trzy lata i beznadziejna i na Błoniach dwa lata i już dziury, wydawał pieniądze podatników na rzeczy zbędne a ważne sprawy ominął, nadzatrudnienie w urzędzie miasta, umarzał podatki koleżkom a od mieszkancow chciał jak najwiekszych podwyżek. Po prostu zniszczył nas mieszkańców i już dawno należało mu obniżyć wynagrodzenie a nie dopiero teraz. Gdyby miał odrobinę honoru to sam powinien odejść. Ale takie osoby nie mają go za grosz tylko dalej są pasożytami. BRAWO RADNI!!!!!! Data dodania komentarza: 9.02.2024, 01:43 Źródło komentarza: OKO 3/509
Reklama
Reklama