Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 09:31
Przeczytaj!
Reklama

AKTUALNOŚCI

Stabilna sytuacja w SP ZZOZ w Kozienicach
Stabilna sytuacja w SP ZZOZ w Kozienicach
Nawiązując do wcześniejszych informacji o bieżącej sytuacji w SP ZZOZ w Kozienicach, informujemy, że sytuacja sanitarno – pidemiologicznej w SP ZZOZ w Kozienicach jest stabilna. 11.06.2021 14:36
Masz pomysł? Kozienicki Dom Kultury dofinansuje jego realizacj
Masz pomysł? Kozienicki Dom Kultury dofinansuje jego realizacj
Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka ogłosiły konkurs na inicjatywy lokalne mieszkańców. Na realizację własnego pomysłu z zakresu kultury można otrzymać nawet 7 tys. zł dofinansowania! Pomysły będą przyjmowane do 14 lipca – w tym celu należy wypełnić specjalny wniosek. 10.06.2021 14:49
Enea Wytwarzanie wspiera dziecięce talenty podczas Mini Mistrzostw Europy
Enea Wytwarzanie wspiera dziecięce talenty podczas Mini Mistrzostw Europy
W niedzielę, 6 czerwca na stadionie miejskim w Kozienicach odbyły się Mini Mistrzostwa Europy - turniej eliminacyjny w piłce nożnej dla dzieci. Enea Wytwarzanie za pośrednictwem klubu sportowego Enea Energia Kozienice wspiera rozwój dzieci w tej dyscyplinie. 10.06.2021 12:27
Pierwsze zbiory miodu z pasieki Enei Wytwarzani
Pierwsze zbiory miodu z pasieki Enei Wytwarzani
Pasieka na terenie Enei Wytwarzanie powstała przy wsparciu zaprzyjaźnionego pszczelarza, wolontariuszy oraz pracowników. Jednak cała historia zaczęła się 7 lat temu, kiedy to właśnie Rafał Laśkiewicz, pszczelarz pasjonat, pracował przy chłodni kominowej przy nowym bloku, odkrył tam rój pszczół i zaopiekował się nim 09.06.2021 14:06    1
Gmina Kozienice z nominacją do tytułu Symbolu Polskiej Samorządności 202
Gmina Kozienice z nominacją do tytułu Symbolu Polskiej Samorządności 202
Gmina Kozienice po raz pierwszy, w historii 11. edycji programu, została nominowana do zaszczytnego tytułu Symbol Polskiej Samorządności. Symbol 2021 to ogólnopolski program, którego organizatorzy chcą pokazać najlepsze przykłady samorządów, spółek komunalnych, spółdzielni – czyli podmiotów, które są najbliżej ludzi, są z nimi każdego dnia, i choć może często niedoceniane, walnie przyczyniają się do rozwoju Polski. 09.06.2021 11:40
To będzie noc magii i ognia w Kozienicach!
To będzie noc magii i ognia w Kozienicach!
Wraz z odmrożeniem kultury wracają wydarzenia plenerowe i koncerty. Bardzo ciekawie zapowiada się kolejna edycja Nocy Świętojańskiej w Kozienicach, na którą zapraszają Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 19 czerwca, na nabrzeżu Jeziora Kozienickiego. Początek o godz. 20.00. 09.06.2021 09:05
Energię mamy we krwi! Kolejna akcja honorowego krwiodawstwa w Elektrowni Kozienice za nami
Energię mamy we krwi! Kolejna akcja honorowego krwiodawstwa w Elektrowni Kozienice za nami
Prawie 20 litrów krwi oddali w środę, 2 czerwca, w Elektrowni Kozienice honorowi krwiodawcy. Była to już trzecia akcja zorganizowana w tym roku w ramach programu "Energię mamy we krwi", w który zaangażowana jest cała Grupa Enea. 07.06.2021 16:02
Bitwa pod Zwoleniem - 15.06.1946  Uroczystości w 75. rocznicę starcia z sowietami
Bitwa pod Zwoleniem - 15.06.1946  Uroczystości w 75. rocznicę starcia z sowietami
W niedzielę 13 czerwca 2021 roku w Zwoleniu obchodzona będzie 75. rocznica bitwy stoczonej przez partyzantów „Zagończyka” z żołnierzami Armii Czerwonej. W programie między innymi pokaz malowania piaskiem „Bitwa pod Zwoleniem” w wykonaniu Galitsyna Art. Group, koncert „W hołdzie wolności” z udziałem Andrzeja Jagodzińskiego i innych znakomitych muzyków, wystawy i prelekcje historyczne. Wydarzenie objął swym patronatem Prezydent RP Andrzej Duda. 07.06.2021 14:13    1
Konstytucja cieszy się u nas wzięciem! Kozienicki etap Tour de Konstytucja
Konstytucja cieszy się u nas wzięciem! Kozienicki etap Tour de Konstytucja
Tour de Konstytucja PL to odbywające się sukcesywnie w ponad 90 polskich miastach wydarzenie z udziałem artystów, prawników i osób zaufania społecznego, dwumiesięczna podróż po kraju kapsuły z egzemplarzem Konstytucji w formie zwoju i towarzyszące jej spotkania z mieszkańcami miast na trasie. Do Kozienic Tour de Konstytucja zawitał w dniu szczególnym, bo w 32. rocznicę pierwszych po wielu dekadach częściowo wolnych wyborów parlamentarnych, w których - jak wiemy z historii - sukces odnieść miała “Solidarność”. 04.06.2021 16:32    1
W Kozienicach powstanie pierwszy w regionie mural 3D
W Kozienicach powstanie pierwszy w regionie mural 3D
Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło wyniki konkursu pn. "MUR, ALE HISTORIA WOJSKA POLSKIEGO". Najwyższą dotację, w wysokości 75 000 zł, otrzymał wspólny projekt Gminy Kozienice i Kozienickiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych. To duży sukces, bowiem ocenianych było ponad 120 wniosków z całego kraju. 02.06.2021 08:51
Komentarze
Autor komentarza: MS Treść komentarza: #muremzamirkiem Data dodania komentarza: 18.12.2025, 09:10 Źródło komentarza: OKO 24/554 Autor komentarza: multi Treść komentarza: Pan Drapała jest autorem powyzszego artykułu? :) Data dodania komentarza: 24.11.2025, 11:39 Źródło komentarza: MAGNUSZEW. KONIEC CYRKU ? Autor komentarza: MB Treść komentarza: Świetna sprawa! W tych figurkach jest nie tylko kunszt modelarski, ale też duża wiedza z zakresu munduroznawstwa. Gratuluję Autorowi wystawy i Kuratorowi. Właśnie w taki sposób można zainteresować młodzież wojskowością. Data dodania komentarza: 2.08.2025, 10:34 Źródło komentarza: Zaczęło się od „kioskowców”. Rozmowa z Ireneuszem Piecykiem (wersja pełna) + relacja z wernisażu Autor komentarza: anonim Treść komentarza: NO to ciekawe Data dodania komentarza: 4.03.2025, 21:53 Źródło komentarza: GRABÓW NAD PILICĄ: SZKOŁA NIEWESOŁA I RADA NIERADA Autor komentarza: Zdzisław S. Treść komentarza: Czy możecie wydrukować dokładną recepturę okowity z buraków. Jestem zainteresowany starymi smakami , chciałbym odtworzyć taką wódkę . Mogła by być atrakcją Kozienic jako np. Rychtterówka . Pozdrowienia dla pana Marka i całej Redakcji .Czekam na przepis w następnym numerze . Data dodania komentarza: 15.05.2024, 12:58 Źródło komentarza: OKO 9/515 Autor komentarza: Emerytka Treść komentarza: Radni Pionek słusznie obniżyli burmistrzowi Kowalczykowi wynagrodzenie ponieważ niszczyl miasto i dalej to robi. Wystarczy przejechać się po mieście i zobaczyc- dziurawe ulice, miasto brudne, alejka przy ul.JPII w parku trzy lata i beznadziejna i na Błoniach dwa lata i już dziury, wydawał pieniądze podatników na rzeczy zbędne a ważne sprawy ominął, nadzatrudnienie w urzędzie miasta, umarzał podatki koleżkom a od mieszkancow chciał jak najwiekszych podwyżek. Po prostu zniszczył nas mieszkańców i już dawno należało mu obniżyć wynagrodzenie a nie dopiero teraz. Gdyby miał odrobinę honoru to sam powinien odejść. Ale takie osoby nie mają go za grosz tylko dalej są pasożytami. BRAWO RADNI!!!!!! Data dodania komentarza: 9.02.2024, 01:43 Źródło komentarza: OKO 3/509
Reklama
Reklama