Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 09:31
Przeczytaj!
Reklama

AKTUALNOŚCI

20 LAT TYGODNIKA OKO: "Proszę o urlop z powodu… zmęczenia robotą!"
20 LAT TYGODNIKA OKO: "Proszę o urlop z powodu… zmęczenia robotą!"
„Przyjedź na 19.00, pogadamy o robocie” – powiedział przez telefon redaktor Edmund Kordas. Był grudzień 2013 roku. Przyjechałem do redakcji, wtedy przy ul. Radomskiej, i na dzień dobry… złożyliśmy nowy numer OKA do druku. Zeszło się bodaj do 3.00 nad ranem, a ja byłem co najmniej zaskoczony takim obrotem sprawy. I właśnie na takich różnych redakcyjnych niespodziankach upłynęło mi kolejne 1,5 roku… w OKU. 30.05.2021 08:41    1
Setna rocznica urodzin Bogusława Klimczuka. Kozienicki Dom Kultury ogłosił duży konkurs
Setna rocznica urodzin Bogusława Klimczuka. Kozienicki Dom Kultury ogłosił duży konkurs
To wyjątkowy rok dla kozienickiej kultury. W październiku bowiem przypadać będzie setna rocznica urodzin Bogusława Klimczuka – muzyka, aranżera i dyrygenta, którego imię nosi Kozienicki Dom Kultury. Z tej okazji placówka ogłosiła nowy, duży konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży. Na laureatów czekają unikatowe, limitowane nagrody 29.05.2021 09:09
COŚ, CO NIE ZNIKNIE (wywiad z Emilem Kopańskim)
COŚ, CO NIE ZNIKNIE (wywiad z Emilem Kopańskim)
Emila Kopańskiego wieloletnim czytelnikom Tygodnika OKO przedstawiać nie trzeba, jako że współpracował z nami przez wiele lat, co zresztą incydentalnie zdarza mu się do dziś. Nie trzeba go także przedstawiać kozienickim fanom piłki kopanej, jako że swego czasu wydeptał chyba wszystkie możliwe ścieżki po terenie i wokół kozienickiego stadionu, zarówno jako fan, jak i relacjonujący sportowe emocje dziennikarz. Ścieżki te zaprowadziły go w końcu do stolicy, współpracy z portalem „Łączy nas piłka” i pracy w PZPN, a wreszcie do roli rzecznika młodej kadry. W naszej dzisiejszej rozmowie Emil występuje w jeszcze innym charakterze: jako współautor autor właśnie wchodzącej na rynek książki poświęconej... to oczywiste: piłce nożnej! Zapraszamy do lektury. 27.05.2021 19:43
Enea Wytwarzanie wspiera tradycje narodowe
Enea Wytwarzanie wspiera tradycje narodowe
Enea Wytwarzanie wsparła projekt pn. „Polska flaga w każdym domu”. Inicjatywa zrealizowana została przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gniewoszowie. W projekt zaangażowani byli wszyscy uczniowie szkoły, zaś szerokim zasięgiem objął również społeczność Gminy Gniewoszów. 25.05.2021 11:38
Oświadczenia w sprawie sytuacji w szkole w Brzeźnicy
Oświadczenia w sprawie sytuacji w szkole w Brzeźnicy
W nawiązaniu do oświadczenia Jerzego Wacha dotyczącego konkursu na dyrektora szkoły podstawowej w Brzeźnicy, publikujemy oświadczenia pracownika szkoły oraz Zastępcy Burmistrza Gminy Kozienice ds. Społecznych Doroty Stępień. 20.05.2021 08:31
Wraca Kino KDK. Co grają? Oscarowe hity!
Wraca Kino KDK. Co grają? Oscarowe hity!
Już w piątek, 21 maja, Centrum Kulturalno-Artystyczne ponownie otworzy się dla mieszkańców. Wraz z wznowieniem stacjonarnej działalności Kozienickiego Domu Kultury wróci Kino KDK. W pierwszym tygodniu na widzów czekać będzie aż 5 filmów, w tym pokaz przedpremierowy 18.05.2021 17:09
MAJÓWKOWE SADZENIE DRZEW
MAJÓWKOWE SADZENIE DRZEW
Burmistrz Gminy Kozienice wraz z Nadleśnictwem Kozienice serdecznie zaprasza mieszkańców Gminy Kozienice w dniu 21 maja od godziny 9:00 przed siedzibę Urzędu Miejskiego w Kozienicach, gdzie będzie można odebrać nieodpłatnie sadzonki drzew takich jak: jodły, sosny, świerki, jarzębiny i gatunki miododajne. 18.05.2021 11:58
Kończą się już matury, a tu ciągle nie kwitną kasztany!
Kończą się już matury, a tu ciągle nie kwitną kasztany!
W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju, już po raz drugi uczniowie szkół średnich piszą matury w warunkach podyktowanych obowiązującymi obostrzeniami i poprzedzone przygotowaniem w warunkach nauczania zdalnego. Rodzi to naturalnie wiele obaw o wyniki tegorocznego egzaminu dojrzałości. Na te ostatnie będziemy musieli jeszcze poczekać, tymczasem jednak o przebieg matur (i nie tylko…) zapytaliśmy dyrektorów kozienickich placówek oraz samych uczniów. 14.05.2021 17:45
20 LAT TYGODNIKA OKO: "TRZEBA IŚĆ W MIASTO"
20 LAT TYGODNIKA OKO: "TRZEBA IŚĆ W MIASTO"
Zaczynamy! W numerze 7/2021 zasygnalizowaliśmy nasz projekt uczczenia 20-lecia OKA, którego pierwszy numer ukazał się w sierpniu 2001, retrospektywą z udziałem w jak największego grona dawnych współpracowników naszego pisma. Nieprzerwanie zachęcamy do kontaktowania się z nami w tej sprawie, tymczasem natomiast prezentujemy wywiad, jaki przeprowadziliśmy z jedną z najbardziej znaczących osób, jakie przewinęły się przez naszą redakcję: Mateuszem Pułkowskim, który w redakcji OKA pełnił wszystkie możliwe role, z funkcją redaktora naczelnego włącznie... 13.05.2021 18:36
Kozienice w gronie najlepszych gmin w Polsc
Kozienice w gronie najlepszych gmin w Polsc
Według „Dziennika Gazety Prawnej” nasza gmina jest jedną z najlepiej zarządzanych gmin miejsko-wiejskich w kraju. Kozienice zajęły III miejsce w prestiżowym, ogólnopolskim rankingu „Perły Samorządu”. 13.05.2021 13:38
Komentarze
Autor komentarza: MS Treść komentarza: #muremzamirkiem Data dodania komentarza: 18.12.2025, 09:10 Źródło komentarza: OKO 24/554 Autor komentarza: multi Treść komentarza: Pan Drapała jest autorem powyzszego artykułu? :) Data dodania komentarza: 24.11.2025, 11:39 Źródło komentarza: MAGNUSZEW. KONIEC CYRKU ? Autor komentarza: MB Treść komentarza: Świetna sprawa! W tych figurkach jest nie tylko kunszt modelarski, ale też duża wiedza z zakresu munduroznawstwa. Gratuluję Autorowi wystawy i Kuratorowi. Właśnie w taki sposób można zainteresować młodzież wojskowością. Data dodania komentarza: 2.08.2025, 10:34 Źródło komentarza: Zaczęło się od „kioskowców”. Rozmowa z Ireneuszem Piecykiem (wersja pełna) + relacja z wernisażu Autor komentarza: anonim Treść komentarza: NO to ciekawe Data dodania komentarza: 4.03.2025, 21:53 Źródło komentarza: GRABÓW NAD PILICĄ: SZKOŁA NIEWESOŁA I RADA NIERADA Autor komentarza: Zdzisław S. Treść komentarza: Czy możecie wydrukować dokładną recepturę okowity z buraków. Jestem zainteresowany starymi smakami , chciałbym odtworzyć taką wódkę . Mogła by być atrakcją Kozienic jako np. Rychtterówka . Pozdrowienia dla pana Marka i całej Redakcji .Czekam na przepis w następnym numerze . Data dodania komentarza: 15.05.2024, 12:58 Źródło komentarza: OKO 9/515 Autor komentarza: Emerytka Treść komentarza: Radni Pionek słusznie obniżyli burmistrzowi Kowalczykowi wynagrodzenie ponieważ niszczyl miasto i dalej to robi. Wystarczy przejechać się po mieście i zobaczyc- dziurawe ulice, miasto brudne, alejka przy ul.JPII w parku trzy lata i beznadziejna i na Błoniach dwa lata i już dziury, wydawał pieniądze podatników na rzeczy zbędne a ważne sprawy ominął, nadzatrudnienie w urzędzie miasta, umarzał podatki koleżkom a od mieszkancow chciał jak najwiekszych podwyżek. Po prostu zniszczył nas mieszkańców i już dawno należało mu obniżyć wynagrodzenie a nie dopiero teraz. Gdyby miał odrobinę honoru to sam powinien odejść. Ale takie osoby nie mają go za grosz tylko dalej są pasożytami. BRAWO RADNI!!!!!! Data dodania komentarza: 9.02.2024, 01:43 Źródło komentarza: OKO 3/509
Reklama
Reklama