Z czego czerpać wiedzę o chrześcijaństwie?

  • 27.05.2019, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Z czego czerpać wiedzę o chrześcijaństwie?
Podstawowych zasad wiary uczymy się w wieku dziecięcym podczas przygotowania do sakramentu eucharystii, a później bierzmowania. Osoby przygotowujące się do posługi kapłańskiej uczęszczają do seminarium duchownego i przez kilka lat zgłębiają wiedzę z tego zakresu. Również przed przyjęciem sakramentu małżeństwa, osoby zaręczone uczęszczają na nauki przedmałżeńskie. Co w sytuacji, gdy to nam nie wystarcza i chcielibyśmy dowiedzieć się więcej? Z czego czerpać wiedzę o chrześcijaństwie? Przygotowaliśmy więc spis źródeł, które pomogą Wam znaleźć wartościowe informacje.

DVD religijne - wiedz w przystępnej formie

Bardzo przystępnym sposobem zgłębiania tajników naszej wiary jest oglądanie filmów z motywami religijnymi. DVD religijne zawierają piękne historie żywotów świętych, są ekranizacją wielu scen biblijnych, a także mogą opowiadać o najważniejszych wydarzeniach związanych z chrześcijaństwem, jak np. historia Papieża Polaka. Wszystko to podane w przystępnej multimedialnej formie.

Płyty DVD są dedykowane zarówno dzieciom, jak i osobom starszym. Są świetnie nakręcone, dzięki czemu, miło spędzając czas, można wiele się dowiedzieć. Jest to dobry sposób nauki dla dzieci i świetnie sprawdzi się u osób starszych lub chorych, które nie mogą samodzielnie czytać. Takie gadżety religijne znajdziesz na https://www.holyart.pl. Holyart to sklep internetowy z dewocjonaliami, gdzie oprócz płyt DVD znajdziesz inne produkty i akcesoria religijne na każdą okazję.

Książki religijne

Ta kategoria zawiera zarówno bardzo proste w odbiorze książki dla dzieci, jak i różnorodne zaawansowane lektury pogłębiające wiedzę. Znajdują się tu zarówno dzieła najwybitniejszych filozofów chrześcijańskich, żywoty świętych oraz homilie papieskie. Aby jednak znaleźć dobre źródła wiedzy, trzeba być wyczulonym. Obecnie wiele osób wydaje różnorodne książki, które czasem z wiarą chrześcijańską mają niewiele wspólnego. Nie są one oparte na nauce kościoła i prawdziwych wydarzeniach. Jeśli będziesz mieć wątpliwości co do jakości książki, skontaktuj się z osobą duchowną lub katechetą świeckim, który dokona właściwej oceny. Takie artykuły religijne mogą bowiem stać się niebezpieczne dla nas i naszej wiary, gdy szerzą niezweryfikowane informacje.

Strony internetowe i blogi - sprawdzaj informacje

Obecnie bardzo wiele informacji znajduje się w internecie. Warto więc uzupełniać informacje i z takich źródeł. Korzystanie z nich jest darmowe, a ciekawych informacji na wyciągniecie ręki, są miliony. I tu trzeba zachować rozsądek, bo mogą zdarzyć się przekłamania. Natomiast warto korzystać ze strony kurii, diecezji czy parafii, do której należymy. Zamieszczane są tam informacje o regionie, a także odnośniki do innych stron poświęconych tematyce chrześcijańskiej. Warto śledzić Vatican News, który jest oficjalnym portalem dotyczącym działań stolicy apostolskiej.

Fora internetowe i media społecznościowe nie są niestety dobrym sposobem gromadzenia wiedzy. Bardzo łatwo jest tam rozpowszechniać fałszywe informacje pod innym nazwiskiem.

Bardzo ważne jest, aby jako człowiek stale się rozwijać. Poznawanie tajników wiary chrześcijańskiej jest doskonałym sposobem do realizacji tego, zwłaszcza że umacnia nas w wierze.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: